Barbarin dom u zbirci Đavolji prst

Barbarin dom u zbirci Đavolji prst

Međunarodni žiri Regionalnog festivala fantastične književnosti REFESTICON 2015 odabrao je priče koje će biti objavljene u zbirci pod nazivom Đavolji prst. Članovi žirija su nezavisnim i anonimnim bodovanjem odabrali 33 priče od ukupno 93 koliko je pristiglo na natječaj, dok će biti objavljene i tri priče po pozivu. Na natječaj su prijavljene priče iz regiona i nekoliko evropskih država od autora koji pišu na eks JU jezicima od toga će biti objavljeno 12 priča autora iz Srbije, devet priča iz Crne Gore, osam iz Hrvatske i četiri iz Bosne i Hercegovine.

 

Članovi ovogodišnjeg žirija bili su Adnadin Jašarević, predsjednik žirija a ujedno i predstavnik partnerskog festivala iz Zenice, Davor Šišović, predstavnik festivala iz Pazina, Irena Dajić, predstavnik festival ArtAnima iz Beograda, prof. dr Dobrivoje Stanojević, književni kritičar iz Beograda, Stjepo Martinović književnik iz Zadra i predstavnik Refesticona književnica iz Bijelog Polja mr Blaga Žurić.

Njihovom odlukom slijedeći će autori i njihove priče ući u zbirku Đavolji prst:


Adrijan Sarajlija - Četvrto dete (Beograd)
Aleksandar Obradović - Marin prst (Bijelo Polje)
Anto Zirdum - Duhovi oko prsta profesora povijesti (Vitez)
Branislav Janković - Pismo slepim monasima (Niš)
Dajana Šalinović - Crvena soba (Rijeka)
Dinko Osmančević - Đavolji prst (Banja Luka)
Dragan Popadić - Partija pokera (Tivat)
Edi Ferhatović - Njegovo stado (Zagreb)
Ivan Nešić - Pantalone u cimetovoj boji (Beograd)
Ivana Švragulja - Anđeoska vojska (Petrinja)
Igor Lazarević - Oproštajno pismo S.J.Swansona (Vlasenica)
Jelena Crnjaković - Poštena razmjena (Zagreb)
Krešimir Čorak - Mandragora (Zagreb)
Labud Lončar - Jagnje i dijete (Bar)
Luka Rakojević - Đavolji prst (Nikšić)
Luka Vidosavljević - Lovac na blago (Leskovac)
Milena Stojanović - Đavolji prst (Paraćin)
Miloš Mihailović - Dok čekaš sabah sa šejtanom (Sombor)
Mirko Tomić - Dug (Podgorica)
Nenad Petrović - Smrt građanina B. (Beograd)
Nenad Terzić - Šejtan nikad ne spava (Podgorica)
Radoslav Slavnić - Čudesni ples Efrosinije Bosonoge (Ruma)
Ranko Rajković - Četiri stanice do apokalipse (Podgorica)
Relja Antonić - Ples mesa i duha (Šabac)
Sara Huskić - Martha (Cazin)
Saša Šebalić - U tintu umače (Medulin)
Slavica Ćosić Bigren - Tiho u noći (Beograd)
Slobodan Zoran Obradović - Nećeš đavola sresti (Bijelo Polje)
Stevan Šarčević - Pet, dva, jedan, tri volimo se mi (Subotica)
Stjepo Martinović - Palac svetog Stjepana (Zadar)
Šeki Musić - Prst sudbine (Bar)
Tihomir Jovanović - Devojka sa slovom M u očima (Beograd)
Vladimira Becić - Barbarin dom (Dugo selo)
Dodatak:
Dobrivoje Stanojević - Povratak u nepoznato (Beograd)
Davor Šišović – Čaporak (Pazin)
Marijan Mašo Miljić - Dan do podne (Podgorica)



6.5.2015.